fbpx

10 SORUDA LAZER EPİLASYON UYGULAMASI

1. Lazer epilasyon vücudun her bölgesine uygulanabilir mi?

Lazer epilasyon yalnızca göz kapağı bölgesine uygulanmamaktadır. Bunun haricinde, gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile her bölgedeki istenmeyen tüyler için lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır.

2. Lazer epilasyon en sık hangi bölgelere uygulanmaktadır?

Kadınlar için özellikle koltukaltı, kol, bacak, genital bölge, göbek, çene, bıyık ve favori gibi alanlarda lazer epilasyona başvurulur. Erkekler için ise; sırt, omuz, sakal, göğüs, ense, kol, bacak ve özel bölge öncelikli olarak lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgelerdir. Eskişehir lazer epilasyon merkezi olarak tüm cilt tiplerinde başarıyla uygulanabilen lazer epilasyon işlemleri yapıyoruz.

3. Lazer epilasyon öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Tüm detayları konforunuz için düşünülen güzellik salonumuzda öncelikle sizler için bir değerlendirme yapıyoruz. Varsa hastalık durumunuz, kullandığınız ilaçlar ile olası risklere baktıktan sonra, mevsim fark etmeksizin isteğinize uygun seans günlerimizi belirliyoruz.

4. Lazer epilasyon seans aralıkları ne kadardır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik ve kalıcı yolu lazer epilasyon işleminde seans aralıkları 4 ila 8 hafta arasında değişmektedir. Eskişehir lazer epilasyon merkezi olarak sunduğumuz hizmetten maximum fayda sağlayabilmeniz adına bir diğer önemli konu seanslara düzenli olarak gelinmesidir.

5. Erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir mi?

Erkekler de istenmeyen tüylerinden lazer epilasyon sayesinde kurtulabilir. Lazer epilasyon yaptıranların büyük bir çoğunluğunu da erkek kitle oluşturmaktadır. Güzellik salonumuzda dileyen herkes lazer epilasyon işlemi yaptırabilir.

6. Lazer epilasyon sonrasında herhangi bir yan etki oluşur mu?

Saloon N&N Güzellik Merkezi’mizde konforlu ve güvenli bir şekilde lazer epilasyon uygulaması yaptırabilirsiniz. Hassas ciltlerde kızarıklıklar meydana gelse de bu geçici bir durumdur. Kişiden kişiye göre değişen kabuk tutma veya yanma hissi olabilir. Ancak bu etkiler çok nadir ve geçicidir. Güzellik salonumuzda tamamen hijyenik bir ortamda profesyonel cihazlar ile lazer epilasyon uygulaması yapmaktayız.

7. Hamilelik veya emzirme döneminde lazer epilasyon yapılabilir mi?

Lazer epilasyon işleminin bugüne kadar kanıtlanan herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak hamilelere yönelik olarak herhangi bir bilimsel bulgu olmadığı için hamilelik döneminde lazer epilasyon uygulamasına ara verilmesi önerilmektedir. Doğum sonrası 90 gün sonra veya emzirme dönemi sonrasında lazer epilasyona tekrar başlanabilmektedir.

8. Her mevsimde lazer epilasyon yaptırılabilir mi?

İstenmeyen tüylerinizden konforlu bir şekilde kurtulmanın yolu lazer epilasyon uygulamasını güzellik merkezimizde yaz kış fark etmeksizin uygulamaktayız. Lazer epilasyon uygulaması dilediğiniz her mevsimde yapılmaktadır. Yalnızca yaz döneminde güneşlenmeden 20 gün öncesi ve 20 gün sonrasında uygulama yapılmaması önerilmektedir.

9. Hormon sorunu yaşayan kişiler lazer epilasyon işlemi yaptırabilir mi?

Hormon bozukluğu bulunan kişilerde de etkili bir yöntem olan lazer epilasyon, aynı şekilde uygulanmaktadır. Ancak lazer epilasyon seanslarının çok daha fazla yapılması gerekebilmektedir. Bu konu hakkında aklınızdaki tüm sorular için sizleri güzellik merkezimiz Saloon N&N’e bekliyoruz.

10. Genital bölge lazer epilasyonu güvenli midir?

Diğer bir adıyla özel bölge lazer epilasyonu hakkında zararlı olabileceğini dair herhangi bir bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Tüm vücuda uygulanabilen lazer epilasyon işleminde, özel bölgenin vücuttaki diğer bölgeler ile herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Güzellik salonumuz Saloon N&N’de uygulanan lazer epilasyon işleminde gönderilen ışınlar sadece kıl köklerine etki ederek, vücudun diğer bölgelerine etki etmemektedir.

 

Leave a comment

Hemen Ara Hemen Ara