fbpx

Güzellik Merkezi nasıl seçilir?

Sevgili Saloon N&N blog okuru,

Son yıllarda ardı ardına açılan güzellik salonları ile bir “güzellik salonu” kültürünün oluştuğuna şahit oluyoruz.

Herhangi bir kadın veya herhangi bir erkek; cilt problemlerini gidermek, lazer epilasyon yaptırmak, bölgesel incelme uygulamaları kullanmak, daha havalı kirpiklere sahip olmak, seyrelmiş kaşlarınızı sıklaştırmak, dövme sildirmek veya profesyonel cilt bakımı yaptırmak gibi istekleri için kolaylıkla bir güzellik salonu bulabilir.

Nasıl olduğuna bakalım;

Blog yazımıza konu olan bu herhangi bir kadın veya herhangi bir erkeğin yapması gereken çok basit. İnternete girmek ve arama kutusuna “güzellik salonu” yazıp sonuçları bulmak için arama butonuna basmak. Bu kadar kolay…

Sonra;

Arama motoru bu söz konusu herhangi bir kadın veya herhangi bir erkeğin yaşadığı yere en yakın güzellik merkezlerini listeleyecektir.

“İşte bitti. Bu kadar. Ne var bunda?” diyebilirsiniz. Ama burası bir güzellik merkezi bloğu bunun doğrusunu anlatmamız lazım ve bunun böyle olmadığını siz de biliyorsunuz 😊

Konuya dönersek, daha sonra şunlar olabilir;

Kadın veya erkek olan blog yazısı kahramanımız “En üstte çıkan en iyidir” diye düşünüp hemen ilk karşısına çıkanı telefonla arayabileceği gibi varsayımsal olarak daha araştırmacı bir kişilik ise; derinlemesine bir inceleme yapacaktır ki; doğrusu da budur.

“Doğrusu; iyice bir araştırmaktır”

Dediğimiz gibi burası Eskişehir’ deki bir güzellik salonu olan Saloon N&N’ e ait bir blog. Tabii ki kendimizi öveceğiz. Ama bunu yaparken belgelere dayanarak hareket ediyoruz 😊
Sağlık Bakanlığı belgeleri, cihaz kalibrasyonlarımız, uzmanlarımızın sertifikaları, standartlara uyum belgelerimiz, cihazlarımızın teknik belgeleri… Bunların hepsi var.
Ancak biz en çok danışanlarımızın bize yazdığı güzel yorumları geçerli belgeler sayıyoruz.

İşte birkaç tanesi;

Didem Özkan Google İşletme sayfamıza 12 Kasım 2020′ de şöyle yazmış;

Lazer çok etkili oldu çok iyi inceleyerek yapılıyor tavsiye ederim – Didem Özkan

Çiğdem Ketme Güner, Google İşletme sayfamıza 09 Kasım 2020’de şöyle yazmış;

Lazer epilasyon için gittim gerçekten çok iyi fiyatta da çok yardımcı oldular çok ilgilendiler işlerinde çok başarılılar. – Çiğdem Ketme Güner

Ahmet Türkeş, Google İşletme sayfamıza 08 Kasım 2020’de şöyle yazmış;

Lazer epilasyon konusunuda harika bir iş yapıyorlar ben gayet memnun kaldım sizlerede tavsiye edebilirim. – Ahmet Türkeş

Ve daha buraya yazamayacağımız kadar çoklar. Teşekkür ediyoruz. Daha da iyi olmaya çalışıyoruz.
Bu şekilde belgelerle konuştuğumuzun ispatını da yaptıktan sonra şu “güzellik merkezi araştırması” konusuna geri dönelim.
Yazının başından beri “Eskişehir’de güzellik merkezi” dediğimiz için örneğimizdeki aramaların Eskişehir ve çevresinde sonuç verdiğini düşünelim.

“Eskişehir güzellik merkezi” aramasını yaptığınızda genellikle karşınıza reklam verenler çıkar.  Reklam verenler kötüdür falan demiyoruz tabii. Sadece alternatiflerinizin çoğalmasını istiyoruz. 😊

Bu düşünceyle Bu nedenle arama kelimemizi genişletelim.

“Arama kelimemizi genişletelim”

Güzellik salonuna neden gitmeye karar verdiğinizi biliyorsanız bu genişletme daha kolay olur. Direk olarak hizmetin adını yazmanız arama sonuçlarını daha doğru bir sırayla getirir. Örneğin, sadece kaşlarınızla ilgili bir uygulama düşünüyorsanız ilgili aramayı yapmayı düşünün. Tüm uygulamalar için örnekleyecek olursak aşağıdaki gibi aramalar deneyin.

Güzellik Merkezi Arama Kelimeleri:

 Eskişehir güzellik merkezi tavsiye,
 Eskişehir güzellik salonu tavsiye,
 Eskişehir Lazer Epilasyon,
 Eskişehir Cilt bakımı fırsat,
 Eskişehir kaş silme,
 Eskişehir en iyi güzellik merkezi,
 Eskişehir bölgesel zayıflama,
 Eskişehir microblading,
 Eskişehir erkek lazer epilasyon,
 Eskişehir kadın lazer epilasyon,
 Eskişehir ameliyatsız yüz germe,
 Eskişehir ameliyatsız kol germe,
 Eskişehir gözenek sıkılaştırma,
 Eskişehir profesyonel makyaj,
 Eskişehir protez tırnak,
 Eskişehir Tepebaşı Güzellik Merkezleri,

Sonuç olarak karşınıza çıkan adresler en alakalı olanlar oldu.

Şimdi ne yapacaksınız?

Mutlaka arkadaşlarınız arasında güzellik salonuna gitmiş olanlar vardır. Arkadaş arasındaki tavsiyeler kadar internet üzerinden yapılan tavsiye ve şikayetler bu anlamda önemliyken tercih edeceğiniz güzellik merkezinin ciddiyeti açısından iletişim hızı ve kalitesi de önemlidir.

Güzellik merkezinin web sitesini ziyaret edin. İnceleyin. Site içi bilgilendirmeler kopyala-yapıştır şeklinde mi? Bir ciddiyeti var mı? Sizi ikna ediyor mu?

Tüm bu cevapları kendinizce olumlu olarak verdiyseniz iletişim numarasına telefon edin ve mutlaka şu soruları sorun:

 Cihazlarınız FDA ve CE onaylı MI? Geldiğimde evrakları görebilir miyim?

   • Yanlış kullanılan cihazlar ve eksik belgeli, onaysız cihazların kullanımıyla ilgili sorunları tahmin edersiniz. Cilt yanıkları ve benzeri şikayetleriniz olmaması için onaylı cihaz kullanan güzellik merkezi seçmelisiniz. Bu nedenle cihaz sertifikalarını sormanız çok doğal olacaktır.

güzellik-merkezi-eskişehir Covid-19 tedbirleriniz neler oldu?

  • Elbette tüm güzellik merkezlerinin hijyene önem vermesi gerektiğini biliyorsunuz. Ancak özellikle bu dönemde HES kodu isteyen güzellik merkezlerini seçmelisiniz.

 Kaç uzmanınız var?

  • Uzman sayısı randevularınızın zamanlaması açısından önemlidir.

 Erkek ve Kadın uzmanlarınız var mı?

  • Erkeklere de hizmet veren güzellik salonlarının danışan rahatlığı açısından hem erkek hem kadın uzmanı olması önemlidir.

 Bölgesel incelme yanında diyetisyen hizmetiniz var mı?

  • Diyetisyen hizmeti ile bölgesel zayıflama cihazıyla elde edeceğiniz faydayı arttıracaksınız. Bu konuda çok iddialıyız. Diyetisyen hizmeti vermeyen güzellik merkezleri sadece ücretlendirme ile ilgilenir. Müşteri aidiyeti ve sahiplenmesi yoktur. Diyetisyen hizmetimiz ile sizinle iletişimimiz hiç kesilmiyor ve hedeflemeniz doğrultusunda size yardımcı oluyoruz.

 Cihazlarınız en son satışa sunulan teknolojiye mi sahip?

  • Teknolojinin bu kadar hızla geliştiği dönemde her yeniliği takip edip danışanlarına sunabilen bir güzellik merkezi seçmelisiniz. Eskişehir’ de Saloon N&N olarak bunu her zaman yapmaya devam edeceğiz.

 Kaç yıldır bu işi yapıyorsunuz?

  • Yeni açılan bir güzellik merkezi de çok iyi hizmet verebilir. Bu maddeyi güzellik merkezindeki “baş estetisyen veya uzmanın tecrübesini sormak” olarak düşünmelisiniz. Tecrübe iyidir 😊

Tüm bu sorulara da tatmin edici cevaplar almadan gideceğiniz güzellik salonunu seçmeyin.

Çok abarttığımızı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak çalışma yıllarımızda karşılaştığımız uygulama hataları ve daha önce yaşadığı olumsuz tecrübelerini bize aktaran danışanlarımızın olumlu-olumsuz hikayeleri böyle düşünmemize neden oluyor.

Önemli olduğunu bildiğimiz ve deneyimlediğimiz ve yukarıdaki sorularla size anlatmaya çalıştığımız tüm bu özelliklere sahip olan Saloon N&N her zaman sizi ağırlamayı bekliyor.

Bu linkten HİZMETLERİMİZ sayfasını incelemeyi unutmayın. Ayrıca 13 soruda Saloon N&N Hizmetleri videosu da aşağıda izlemenizi bekliyor…

Not: Elbette tahmin etmişsinizdir. Ne de olsa burası Saloon N&N Blog sayfası 😊

Sevgiyle ve güzel kalın…

SALOON N&N

Leave a comment

Hemen Ara Hemen Ara