fbpx

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri almak için konsantre ışık demeti (lazer) kullanan bir uygulamadır.
Lazer epilasyon sırasında, bir lazer tüydeki pigment (melanin) tarafından emilen bir ışık yayar. Işık enerjisi ısıya dönüştürülerek kıl üreten deri içindeki tüp şeklindeki keselere (tüy kökleri) zarar verir. Bu hasar gelecekteki tüy büyümesini engeller veya geciktirir. Lazer epilasyon tüm cilt tiplerinde başarıyla uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Uygulama Alanları

Yaygın uygulama yerleri arasında bacaklar, koltuk altları, sırt, göğüs bölgesi, kollar, üst dudak, çene ve bikini bölgesi bulunur.
İstenmeyen tüyleri göz kapağı veya çevresi dışında hemen hemen her alanda tedavi etmek mümkündür.
Tedaviler arasındaki aralık, uygulama alanına göre değişecektir.

Hassasiyet: Hayalet Lazer ve Hayalet Pro Laser teknolojisi ile çevreleyen cildi zarar görmeden bırakırken koyu, kaba tüyleri seçici olarak hedefleyebiliriz.

Hız: Hayalet Lazerin her atımı saniyenin bir kısmını alır ve aynı anda birçok tüyü tedavi edebilir. Hayalet Lazer, her saniyede yaklaşık çeyrek büyüklüğündeki bir alanı tedavi edebilir. Üst dudak gibi küçük alanlar bir dakikadan daha kısa sürede tedavi edilebilir ve sırt veya bacaklar gibi geniş alanlar bir saat kadar sürebilir.

Öngörülebilirlik: Genellikle üç (3) ila sekiz (8) seanstan sonra kalıcı tüy dökülmesi gerçekleşir.

Lazer Epilasyon her kıl kökünde etkili midir?

Merkezimizde kullandığımız lazer epilasyon cihazı FDA onaylıdır ve tüm cilt tipi I-VI ve bronz ten dahil uyumludur. Dört mevsim boyunca uygulanabilme özelliğine sahip olan lazer epilasyon cihazımızla en esmer tenlerde bile kıl kökünü görerek atış yapabilmekteyiz.
Soprano Titanium lazer epilasyon cihazımız yalnızca kalın köklü tüylere değil ince köklere de etki eder. Bu sayede her kıl tipinde etkili sonuç alabilmek mümkün hale gelmektedir.

Erkek lazer epilasyonu yapıyor musunuz?

Evet merkezimizde erkek danışanlarımız için de lazer epilasyon uygulaması gerçekleştirmekteyiz. Eskişehir erkek lazer epilasyon merkezi olarak tüm vücut titanium Pro lazer uygulamalarımızla erkeklerin de istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulabilmelerini sağlıyoruz.

Eskişehir lazer epilasyon fiyatları

Lazer epilasyonda fiyatları belirleyen unsurlardan en belirgini uygulamanın kaç bölgeye yapılacağıdır. Lazer epilasyonun uygulanacağı bölge veya bölgelerin sayısına göre fiyat belirlenmektedir. Eskişehir lazer epilasyon fiyatları 2022 yılından bu yana salonumuzda çok avantajlı kampanyalarla sunulmaktadır.

Lazer epilasyon can acıtır mı?

Epilasyon işlemleri arasında seçim yapmak tamamen kişilerin kendi isteklerine ve beklentilerine göre değişir. Örneğin çok hızlı bir çözüm arıyorsanız anlık olarak jilete başvurulabilirken daha uzun süreli bir rahatlık isteyenler ağda veya lazer epilasyon seçeneklerine yönelebilir. Lazer epilasyon bu yöntemler arasında şüphesiz en rahatıdır. Lazerin acısı ağda gibi değil çok daha anlık olması sebebiyle büyütülecek kadar büyük bir his yaratmamaktadır.

Lazer epilasyon işleminde uygulamanın anlık ve seri atışlarla hızlı bir şekilde yapılabiliyor olması kısa sürede tüm tüylerden kurtulabilmeye imkan sağlar. Salonumuzda kullanılan Titanium pro lazer kozmetik statüsünde FDA onaylı bir cihazdır. Bu sebeple ciltte herhangi bir tahrişe veya yanmaya sebep olmaz. Cihazımız yalnızca kıl kökünü hedefleyerek oraya atış yapar.

Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?

Lazer epilasyon işlemi, herhangi bir zararı olmadığı onaylanmış bir cihaz ile yapıldığı için herkese uygulanabilir.

Lazer epilasyonda seans aralıkları önemli midir?

Lazer epilasyondan tam verim alabilmenin en önemli noktalarından biri seans aralıklarının korunmasıdır. Düzenli gidilmeyen seanslar işlemin etkisini zorlaştıracaktır. Bu sebeple her seans aralığı uygulamayı yapan uzmanınız tarafından belirlenecektir.

Lazer epilasyon sonrasın iz bırakır mı?

Lazer epilasyon işlemi eğitimli bir uzman tarafından yapıldı takdirde herhangi bir kalıcı iz bırakmaz. Çok hassas ciltlerde hafif kızarma gibi anlık etkileri olabilse de bu etkilerin geçici olması beklenir, kalıcı herhangi bir hasara sebep olmaz.

Saloon N&N bünyesindeki en son teknolojiye sahip hayalet lazer ve hayalet pro lazer sayesinde tamamen acısız olarak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.
Saloon N&N

Hemen Ara Hemen Ara