fbpx

Soğuk Lipoliz

LIPOFREEZE (Soğuk Lipoliz) yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir.

Yağ hücreleri soğuğa maruz kaldığı zaman “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apoptoz) girerler. Diğer yöntemlere ve olağan diyetlere karşı dirençli yağ depolarını yok etmek üzere iyi bilenen ancak daha önce hiç birlikte kullanılmamış iki farklı teknolojiyi birleştirerek kullanan kozmetik bir cihaz olan LIPOFREEZE de bu fikirden doğmuştur.

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir.
Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece bir seanslık bir işlemdir.

Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir.

Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut görünümünde düzenli ve orantılı bir incelme sağlanır.

Soğuk lipoliz kimlere uygulanabilir?

Soğuk lipoliz veya lenf drenaj işlemi yağ dokularını dondurarak bölgesel bir zayıflama sağlatırken vücutta da ani değişiklere sebep olur. Bu sebeple soğuk lipoliz işlemi Hamileler, yeni kalp krizi geçiren kişiler, kalp pili olanlar, 18 yaşından küçükler, şeker hastaları ve kan dolaşımında bozukluk sorunu yaşayan kişilere tavsiye edilmemekte ve uygulanmamaktadır.

Soğuk lipoliz ne işe yarar?

Soğuk lipoliz işlemi, bölgesel olarak tutunmuş inatçı yağlardan kurtulabilmek için uygulanan bir işlemdir. Bu işlem sonucunda;
Bölgesel olarak sizi rahatsız eden yağlardan kurtulabilir
Selülit görünümünde azalma sağlayabilir
Vücudunuzda kaybolan kıvrımları yeniden kazanabilir ve kan dolaşımını arttırabilirsiniz.

Soğuk lipoliz nasıl yapılır?

Soğuk lipoliz işleminde hedeflenen bölge belirlenerek bu alana uygulama yapılır. Seansın detayları uyulama yapılacak danışanın özelliklerine göre uzmanımız tarafından belirlenir. Yağlara yapılan uygulamada bölge eksi on derecelere kadar soğutularak yağları donup parçalanması ve ardından da vücuttan atılması sağlanır.

Soğuk lipoliz ile tek seansta ne kadar bir incelme görülebilir?Soğuk lipoliz işlemimizin sonunda danışanlarımızda genelde 2 ila 8 cm arasında incelmeler gözlemlemekteyiz. Ameliyatsız, iğnesiz, acısız bir işlem olan soğuk lipoliz sayesinde bıçak altına yatmadan veya çok zorlayıcı diyetler yapmadan fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Lipoliz selülitler için etkili mi?

Soğuk lipoliz işlemi selülit görünümünde de önemli bir azalma sağlamaktadır. Kadınların en büyük sorunlarından biri olan selülitlerden şikayet eden danışanlarımız soğuk lipoliz ile bu görünümde önemli düzelmelerle merkezimizden memnun bir şekilde ayrılmaktadırlar.
Salonumuzda kullanılan tüm cihazların olduğu gibi soğuk lipoliz cihazımız da FDA onaylıdır ve sağlık açısından hiçbir zararı olmadığı onaylanmış ve belgelenmiştir. Uygulamalarımız deneyimli, eğitimli güzellik uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir.

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir.
Saloon N&N

Hemen Ara Hemen Ara